דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

| | 14/06/2010

אודות

הראל סיניסיני הראל - מנהל המגמה

מורה בכיר בצ'י-קונג, ומטפל ברפואה סינית.

  • הקים את המגמה הארצית להכשרת מורים לצ'י קונג טיפולי במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).
  • הקים את בית הספר לרפואה סינית בקולג' הישראלי לרפואה אלטרנטיבית.
  • הקים את המגמה לצ'י-קונג במכללת מדיסין.
  • הקים את המגמה להכשרת מורי צ'י קונג בקמפוס ברושים.
  • ייסד את היחידה לטיפול בצ'י קונג לחולי סרטן באגודה למלחמה בסרטן
  • מטפל ברפואה סינית במחלקה האונקולוגית ברפואה משלימה בבית החולים איכילוב.

נסע למזרח הרחוק לפני 25 שנה, והתמחה ביפן במשך 5 שנים ברפואה סינית, ואמנויות לחימה סיניות רכות - טאי צ'י, פא קואה ושינג- אי. כשסיים את לימודיו ברפואה סינית (אקופונקטורה), פגש לראשונה את מורו לצ'י-קונג ובמחיצתו התמחה בריפוי בצ'י-קונג ובתנועת 5 החיות, כמו כן התמחה במחול הלוחמה במניפה סינית.

בשנת 1991 הקים את המגמה לצ'י-קונג במכללת מדיסין, והמגמה לרפואה סינית בקולג' הישראלי לרפואה אלטרנטיבית. במהלך שנים אלו השתלם בפילוסופיה הודית וסינית, בין השאר באוניברסיטת תל- אביב. בשנת 2001 ייסד את המרכז לצ'י-קונג במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט), בה הוא מכשיר מורים בשיטת חילוף העונות בצ'י-קונג. המרכז בניהולו פועל במתכונת לימודים של שנתיים, כאשר בשנה ב' מוכשרים מורים בכירים ומטפלי צ'י-קונג. בשנת 2002 הקים הראל את היחידה לטיפול צ'י קונג לחולי סרטן במסגרת ה - "Wellness Community" בגבעתיים. בשנת 2003 הקים הראל את שלוחת המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) בירושלים להכשרת מטפלי צ'י קונג בקשישים. הקורס כלל סטאז ' של חצי שנה במרכזי יום לקשישים בירושלים. בשנת 2004 הקים הראל שלוחה להכשרת מורי צ'י קונג בבי"ס להסמכות "קמפוס ברושים" במרכז הספורט של אונ' ת"א.
ב- 2008 נבחר לנהל את הטיפול בצ'י קונג - בחולי סרטן "ביחידה לרפואה משלימה בבית חולים איכילוב".

מהו צ'י-קונג

המדע והאומנות של הריפוי בתנועה ובאנרגיה. צ'י = אנרגיית החיים, קונג = שליטה. תורת הצ'י-קונג היא שיטת תנועה סינית לחידוש הנעורים ולמניעת מחלות, בדרך הוליסטית המשלבת עבודה על הגוף ועל הנפש תוך הקשבה לחוקי הטבע .

צ'י קונג מהווה את הענף האנרגטי של הרפואה הסינית ופועל על-פי חוקיה (יין-יאנג וחמשת היסודות).
התרגילים הפסיכו - פיזיים של התורה העתיקה מעוררים ומזרימים מחדש את האנרגיה בגופנו, מפתחים האזנה פנימית ויוצרים תהליך של ריפוי עצמי .
זוהי מדיטציה בתנועה הכוללת שלושה נדבכים בתהליך של צמיחה: מרמת הלוחמה אל הרפואה והפילוסופיה.

 

מאמרים רלוונטים נוספים

אודות

14/06/2010

קרא עוד