דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

| | 19/11/2018

מידע למרצים

מידע למרצים

ניידות מרצים – ארסמוס+

ארסמוס+ היא תכנית ממומנת על ידי האיחוד האירופי לקידום קשרים של מוסדות באירופה עם מוסדות מחוצה לה. במסגרת התכנית, למרצים יש הזדמנות לבקר במוסדות באירופה איתם יש למרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) הסכם ארסמוס+. ישנן שתי אפשרויות לניידות: ניידות הוראה (Teaching Mobility) וניידות הדרכה (Training Mobility).

 • ניידות הוראה: ההסכם עם כל מוסד הוא שונה, אך ברוב המקרים מרצים בניידות הוראה מחויבים בלפחות 8 שעות הוראה.

 • ניידות הדרכה: חברי סגל בניידות הדרכה מקיימים מפגשים עם אנשי סגל של המוסד, בעיקר בתחומם, במטרה לבנות קשרים מקצועיים וקדם מחקרים ופרויקטים מקצועיים משותפים. 

ההסכם עם כל מוסד שונה, אך ברוב ההסכמים חבר הסגל בניידות מחויב בשהות של 7 ימים במקום המוסד (5 ימים + 2 ימי נסיעות). המימון תלוי ביעד הנבחר ובדרך כלל עומד על 140-100 יורו ליום + 360 יורו דמי טיסה. חבר הסגל מקבל את המימון ישירות מהמוסד המזמין לחשבונו האישי או במזומן בהגעתו ליעד (ולא דרך המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)). חברי הסגל אחראים לארגן לעצמם טיסה ולינה לפי העדפותיהם. ניתן להיעזר ולקבל המלצות מרכז/ת התכנית במוסד המזמין.

עדיפות בבחירת חברי סגל נעשית על פי הקריטריונים הבאים:

 • תיאום תחום המרצה עם התחום המתבקש על ידי המוסד המזמין (לדוגמא, אם מוסד מסוים מזמין מרצה להרצות בביומכניקה, מן הסתם הוועדה תבחר איש סגל מתחום זה.)

 • מרצים שטרם נסעו במסגרת ארסמוס+

 • מרצים צעירים עם פחות הזדמנויות למפגשים אקדמיים בחו"ל (הקרן מעוניינת לעודד ולהרחיב את הניסיון של אנשי סגל שעבורם נסיעות מקצועיות פחות נגישות ללא מימון הקרן).

 • אנגלית ברמה טובה-מצוינת

 • מרצים המעוניינים ליצור קשרים מקצועיים ולקדם שיתופי פעולה מקצועי ומחקרי בין המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) והמוסד המזמין.

תהליך הניידות:

 1. הגשת בקשה לניידות יש למלא את טופס ההרשמה מטה + קורות חיים לד"ר שרון צוק: sharonts@wincol.ac.il

 2. בחירת מרצים ע"י וועדת בחירת אנשי סגל לניידות

 3. הודעה למרצים שנבחרו לניידות ע"י הוועדה

 4. תיאום תאריכים לניידות בין המרצים והמוסד המארח

 5. תיאום תכנית עבור המרצה ע"י המוסד המארח (תכנים להרצאות, מפגשים וכד')

 6. הגשת טפסי ארסמוס+ למוסד המארח כולל תיאור הפעילות

 7. הגשת טופס בקשה להיעדרות לבית הספר אליו שייכים המרצים

 8. כאשר המוסד המזמין מעביר תשלום בהעברה בנקאית, המרצים יקבלו טופס מילוי פרטי חשבון בנק

 9. המרצים מתבקשים לתעד את ביקורם (תמונות, סיכום נסיעה קצר) לשיתוף בידיעון קשרי חוץ ובאתר המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).

 10. בתום הניידות, המרצים מחויבים למלא טופס מקוון קצר של ארסמוס+ (ללא מילוי הטופס המוסד המזמין אינו מקבל את המימון עבור אותם מרצים מהקרן).

עזרו לנו להרחיב את קשרי החוץ של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט):

במידה ויצרתם קשרים מקצועיים עם אנשי סגל במוסדות בחו"ל (בעיקר באירופה) והנכם מעוניינים לקבל מימון לניידות על מנת לקדם פרויקט משותף, נא לפנות לד"ר שרון צוק עם הפרטים: sharonts@wincol.ac.il

טופס הרשמה

טופס היעדרות מרצה

מאמרים רלוונטים נוספים

מידע למרצים

19/11/2018

מידע למרצים

קרא עוד