דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מבנה הלימודים

הלימודיים יתקיימו שנתיים וחודש בקיץ.

בשנה הראשונה - יומיים מלאים בשבוע, ימי שני וחמישי.

בשנה השנייה - שלושה ימים מלאים. ימי שני, ימי לימודים מלאים במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט); ימי חמישי ושישי התנסות בהוראה בבתי הספר. ביום חמישי, לאחר יום ההוראה, יתקיימו שיעורים עיוניים.

סמסטר אחד מהשניים יוקדש להתנסות בביה"ס היסודי והסמסטר השני, האחר, יכלול התנסות בביה"ס העל יסודי (חט"ב ותיכון).

ההתנסות בהוראה בבתי הספר תתחיל בחודש ספטמבר.

במהלך כל סמסטר יתקיים "שבוע הצמדה" שבמסגרתו מתנסים בהוראה רצופה, לאורך שבוע שלם, בבית הספר.

נדגיש כי השיבוץ לבתי הספר לצורך התנסות בהוראה מבוצע ע"י המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) ומתרכז בשני אזורים, מרכז וצפון (חיפה).

בקיץ של שנה"ל השנייה, יתקיים קורס מדריך חדר כושר מרוכז וקורס עזרה ראשונה, במהלך כל ימות השבוע בחודש.

 

תעודה המוענקות בתכנית הכשרת אקדמאים להוראת החינוך הגופני:

הדגשים נוספים:

נציין כי שני קורסים (יישומי מחשב ומבוא לאוכלוסיות מיוחדות) הרשומים בתכנית, יילמדו באופן מתוקשב, עצמאית ע"י הסטודנטים, בזמן הנוח לסטודנטים, מעבר לימי שני חמישי ושישי (כפי שנלמדים בתכנית האקדמית לתואר כולו).

נדגיש כי לאחר סיום הלימודים וקבלת אישור זכאות לתעודת הוראה או לאחר קבלת אישור 80%, אם הסטודנט מלמד בבית ספר הוא נדרש, על פי תקנות משרד החינוך, ללמוד שעות סטאז' על מנת לקבל רישיון הוראה ממשרד החינוך.

לימודים אלה, לסטאז', אינם במסגרת לימודי ההסבה ויכולים להילמד בכל מכללה המכשירה מורים להוראת החינוך הגופני. לימודים אלה כרוכים בתשלום נוסף.

ימי המבחנים בתקופת המבחנים יתקיימו בימי הלימוד. עם זאת, יתכן שמספר מצומצם של מבחנים יתקיימו בימים אחרים וזאת על מנת להספיק את כל המבחנים בתקופת הבחינות.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: הסבת אקדמאים להוראה

מאמרים רלוונטים נוספים

מבנה הלימודים

09/05/2021

קרא עוד