דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

המגמה ללימודי יציבה ופעילות גופנית משקמת

רקע: המגמה ליציבה, מיסודו של ד"ר אלדובי ז"ל, מקנה לתלמידיה ידע יסודי ומקיף, בתחומים הנוגעים, להבנה של יציבת האדם, טיפוחה ושיקומה, כמו גם לניתוח תנועה ומניעת נזקים ופציעות למערכת שלד/ שריר.

הרקע העיוני הנדרש מתלמידי המגמה מתמקד במקצועות: אנטומיה, קינזיולוגיה ביומכניקה ופיזיולוגיה של גוף האדם.

נושאי הלימוד:

הקורסים במגמה, מרחיבים ומבססים ידע קודם, במכלול התחומים שהוזכרו והם קושרים אותו לנושאים חדשים שעוסקים: בהכרת ליקויי היציבה השכיחים בגיל הילדות הנעורים והבגרות, בדרכי האבחון ועקרונות הטיפול, כמו גם בדרכי המניעה והשיקום.

במסגרת הקורסים השונים רוכשים התלמידים, שפה מקצועית לצורך הרחבת אפשרויות התקשורת עם בעלי מקצוע מתחומי האורתופדיה והפיזיותרפיה.

המגמה ממצבת את בוגריה בחזית השיקום היציבתי ומקנה להם כלים להתאמת תרגול ספציפי למתאמנים עם ליקויי יציבה.  הלימודים כוללים את יסודות האימון הפונקציונלי ויישומו בתרגול למניעת נזקים בעמוד השדרה, בחגורת הכתפיים ובגף התחתון.

 אפשרויות תעסוקה:

להשתלב במרכז לשיקום היציבה הפועל במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט); לפתוח קבוצות קטנות לטיפוח וטיפול בליקויי יציבה במסגרת בית ספרית; להשתלב במרכזים פרטיים קיימים, שיש בהם שילוב בין אורתופדים, פיזיותרפיסטים ומומחים לתנועה ויציבה; לתת טיפולי יציבה פרטיים (לילדים בני נוער ומבוגרים); לשלב את מכלול הידע שנרכש במגמה, במסגרות אימון שונות (אישית וקבוצתית) - בענפי הספורט

רכזת המגמה:
ד"ר סמדר פלג
 

 
בחזרה לעמוד תואר ראשון בחינוך גופני

מאמרים רלוונטים נוספים

המגמה ללימודי יציבה ופעילות גופנית משקמת

07/06/2010

קרא עוד