חיפוש סגור

תזוּזוּ

מאת: לימור אשר

תיוגים : חידושים טכנולוגיים, טכנולוגיה חינוכית, חינוך גופני

שנת פרסום: 2019 | תאריך פרסום: 22.08.2019 | תאריך עדכון אחרון: 22.08.2019

  1. תקציר:

    תזוזו היא אפליקציה חדשה וחינמית למורי החינוך הגופני שמאפשרת תיעוד רב שנתי ומיידי של הישגי התלמידים בשיעורים. מדובר בכלי דיגיטלי שמחליף את יומן המורה המוכר.

אפליקציה חינוך גופני

תזוזו היא אפליקציה שמאפשרת תיעוד רב שנתי ומיידי של הישגי התלמידים בשיעורי החינוך הגופני. מדובר בכלי דיגיטלי שמחליף את יומן המורה המוכר. ביומן הדיגיטלי מתבצע ניהול הנתונים השוטף של המורה: נוכחות (הגעה בזמן/איחור) ותלבושת. כמו כן, המורה יכול לבצע חמישה מבדקים שונים שלצורך תיעודם קיים סטופר מובנה.

תזוזו היא מיזם דיגיטלי חדש, יוזמתה של לימור אשר, מורה לחינוך בבית ספר בר-לב בפתח תקווה (בוגרת המכללה האקדמית בוינגייט). לפני שלוש שנים נענתה לימור, לקול קורא למורים יזמים, להצטרף  ל-MindCET שבמט"ח, שם נרקם לו הרעיון למיזם. במהלך שנה זו נחשפה לראשונה לעולם הדיגיטלי ורעיון המיזם הלך ונרקם לו בליווי תמיכה מקצועית של כלל אנשי MindCET.

לאחר מכן, יזם משרד החינוך סטארטאפ חדש – Edstart, שקרא לאנשי חינוך בעלי רעיון טכנולוגי להצטרף למחזור הראשון. במהלך שנתיים של ליווי מקצועי, מעמיק ומעשיר שכלל ביקור שבועי בחברות הייטק מובילות, בתמיכה ובמימון של איגוד התעשיינים, תעשיידע וכמובן משרד החינוך, ולאחר אפיון מקצועי של הכלי, פותחה תזוזו על ידי חברת Matrix.

מדובר במיזם ראשוני וייחודי מסוגו עבור מורים לחינוך גופני. כיוון שמשרד החינוך עומד מאחורי פיתוח המיזם ומימונו, בגרסתו הנוכחית, הוא חינמי עבור מורים לחינוך גופני והכניסה אליו היא באמצעות הזדהות אחידה של המשרדתזוזו היא כלי שמיועד גם לתלמידים. המרחב שמיועד עבורם מאופיין כולו וממתין לפיתוח. מדובר באפיון שכולל תיעוד רב שנתי (מכיתה א'-יב') של הישגי התלמיד וכלל נתוניו (נוכחות, תלבושת ועוד). תיעוד מקיף זה מאפשר הנגשת הנתונים לתלמיד בכל רגע נתון.

בהמשך לרפורמת 90 הדקות של משרד החינוך, שמטרתה להגדיל את זמן פעילות הלומדים מעבר לשיעורי החינוך הגופני, תזוזו מאפשרת לכל תלמיד להפעיל את האפליקציה לאחר שעות בית הספר וכל פעילותם הגופנית מתועדת. כל פעילות גופנית כזו "מצ'פרת" את התלמידים בציון ומעודדת אותם לפעול.

 

לסרטון הסבר על תזוזו מפי לימור אשר

קהילת תזוזו בפייסבוק

סירקו להורדה חינמית של תזוזו באנדרואיד

קוד QR

מערכים דומים

הוראה ולמידה

טכנולוגיה בחינוך

קרא עוד

גּוּפָנוּת

מאת: ד"ר אלה שובל, ד"ר רוני אולמן דרום, ד"ר רות בורשטיין, ד"ר סיגל עוזיאל-קרל

גופנות

הוראה ולמידה

קרא עוד

שיפור עמידת ידיים בעזרת צילום

מאת: ד"ר נועה חורש

שיפור ושכלול עמידת ידיים בעזרת צילום

הוראה ולמידה

טכנולוגיה בחינוך

פעילות גופנית וספורט

קרא עוד