חיפוש סגור

הנחיות מעודכנות לפעילות גופנית לאמריקאים

מאת: Dr. Katrina L. Piercy, Dr. Richard P. Troiano, Dr. Rachel M. Ballard

תיוגים : אורח חיים, פעילות גופנית, בריאות הציבור, ארצות הברית

שנת פרסום: 2019 | תאריך פרסום: 21.08.2019 | תאריך עדכון אחרון: 21.08.2019

  1. תקציר:

    מסמך ההנחיות לפעילות גופנית לאמריקאים (Physical Activity Guidelines for Americans) מספק מידע והדרכה לגבי סוג וכמות הפעילות הגופנית לשיפור מגוון מצבים בריאותיים במספר קבוצות אוכלוסייה.

אימון אבא ובן

 

חשיבות המאמר

כ-80% מאוכלוסיית הבוגרים והמתבגרים בארצות הברית אינם פעילים מספיק. פעילות גופנית מסייעת בגדילה ובהתפתחות ויכולה לגרום לאנשים לישון, לתפקד ולהרגיש טוב יותר, היא גם מפחיתה את הסיכון לחלות מחלות כרוניות.

 

מטרה

סיכום הנחיות מפתח מתוך המהדורה השנייה של ההנחיות לפעילות גופנית לאמריקאים Physical Activity Guidelines for Americans, 2nd edition (PAG).

 

תהליך העבודה וניתוח הנתונים

הוועדה המייעצת למסמך ההנחיות לפעילות גופנית 2018, ערכה סקירה מערכתית של המדע העוסק בפעילות גופנית ובריאות. הוועדה התייחסה ל-38 שאלות ו-104 תתי-שאלות ודירגה את הממצאים על בסיס עקביות ואיכות המחקר.

ממצאים אשר דורגו גבוה או בינוני היוו בסיס להמלצות המפתח. מחלקת הבריאות ושירותי האנוש של ארצות הברית ביססה את ההנחיות לפעילות גופנית על סמך הדו"ח המדעי של הוועדה המייעצת.

 

המלצות

מסמך ההנחיות לפעילות גופנית (PAG) מספק מידע והדרכה לגבי סוג וכמות הפעילות הגופנית לשיפור מגוון מצבים בריאותיים במספר קבוצות אוכלוסייה.

ילדים בגילאי הגן (5-3) צריכים להיות פעילים פיזית לאורך היום בכדי לחזק את תהליכי הגדילה וההתפתחות שלהם. ילדים ומתבגרים, בגילאי 6 עד 17, צריכים לעסוק בפעילות גופנית מתונה עד נמרצת מדי יום במשך 60 דקות או יותר.

בוגרים צריכים לעסוק בפעילות גופנית לפחות 300-150 דק' בשבוע בעוצמה מתונה או 150-75 דק' בשבוע בפעילות אירובית בעוצמה גבוהה או זמן שווה ערך של שילוב פעילות אירובית בעוצמות מתונה וגבוהה. בנוסף לכך הם צריכים לעסוק בפעילות לחיזוק השרירים לפחות פעמיים בשבוע.

בגיל המבוגר צריך לעסוק בפעילות גופנית רבת מרכיבים אשר כוללת בנוסף לפעילות אירובית וחיזוק השרירים גם אימון שיווי משקל. נשים בהיריון או אחרי לידה צריכות לעסוק בפעילות אירובית מתונה לפחות 150 דקות בשבוע. בוגרים במצב כרוני או בעלי נכות, המסוגלים לכך, צריכים לפעול על פי הנחיות המפתח למבוגרים ולעסוק בפעילות אירובית ובחיזוק שרירים.

ההמלצות מדגישות כי תנועה רבה יותר ופחות ישיבה מועילות לכל אחד. אנשים הפעילים הכי פחות מרוויחים הכי הרבה בעלייה, אפילו צנועה, בפעילות גופנית מתונה-חזקה. שינויים חיוביים נוספים מתרחשים עם הגברת הפעילות הגופנית ולשני סוגי הפעילות, אירובית וחיזוק שרירים, יש השפעה טובה.

 

מסקנות ורלוונטיות

מסמך ההנחיות לפעילות גופניתPAG) ) מספק מידע והדרכה לגבי סוג וכמות הפעילות הגופנית המשפיעה, משמעותית, לחיוב על מצבו הבריאותי של האדם.

קובעי מדיניות ואנשי מקצוע מתחום הבריאות צריכים לסייע בהעלאת המודעות להנחיות וקידום היתרונות הבריאותיים של פעילות גופנית ולתמוך בנסיונות יישום תוכניות, שיטות ומדיניות כדי להביא להגברת הפעילות הגופנית ושיפור מצב הבריאות אצל האוכלוסייה בארצות הברית.

 

למאמר באתר JAMA

מסמך ההנחיות לפעילות גופנית לאמריקאים

 

תקציר המאמר תורגם מאנגלית בידי חוה שטראוס מהמכללה האקדמית בוינגייט

מערכים דומים

האם דאגות בנוגע לדימוי הגוף של מתבגרים קשורות להתנהגויות פעילות גופנית מסכנות בריאות?

מאת: Jankeuskiene, R., Baceviciene, M., Pajaujene, S., Badau, D.

דאגות בנוגע לדימוי הגוף של מתבגרים והתנהגויות מסכנות בריאות של פעילות גופנית

אורח חיים פעיל ובריא

קרא עוד

שחקן הכדורסל הטוב בכל הזמנים: לברון לעומת ג'ורדן – עבודת תזה

מאת: Austin Jacobson

שחקן הכדורסל הטוב בכל הזמנים: לברון לעומת ג'ורדן

פעילות גופנית וספורט

קרא עוד

מערך שיעור בנושא טיפוח היציבה

מאת: אלמוג שולר

מערך שיעור בנושא טיפוח היציבה

הוראה ולמידה

אורח חיים פעיל ובריא

קרא עוד

חינוך גופני כמקדם פעילות גופנית של תלמידים מעבר למסגרת בית הספר

מאת: Juho Polet , Mary Hassandra, Taru Lintunen, Arto Laukkanen, Nelli Hankonen, Mirja Hirvensalo, Tuija Tammelin, Martin S. Hagger

חינוך גופני כמקדם פעילות גופנית של תלמידים מעבר למסגרת בית הספר

אורח חיים פעיל ובריא

קרא עוד