דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

הכנת הסיור בבית ספר גבעול רפלקציה מאת: מאי יערי

ההתנסות בעבודת צוות וארגון כקבוצה הייתה מעניינת ומפתחת עבורי. פעלנו יפה ובנעימים. חילקנו תפקידים ויחד עם זאת שמרנו על קשר רציף ועזרה הדדית במהלך העבודה.

הכנת המצגת והשיעור

בחלוקת התפקידים ביננו בחרתי להכין את החלק של המצגת. לאחר איסוף המידע והכנת המצגת נפגשנו לקריאה משותפת ולצורך סיכום כיצד יועבר השיעור והפעילות בבית הספר. הועלו רעיונות לשיעור כשהמטרה של השיעור היא לעורר עניין רב ודיון מעמיק בנושאים ובתפיסות חינוכיות. החומר על בית הספר עבר והשאלות הרבות שהעלנו בפני הכיתה פיתחו את החשיבה והדיון. הייתה בעיה של התפרצויות והתלהמות אצל מספר סטודנטים מהכיתה, שכן הנושא הינו מסעיר ומעורר רגשות ודעות שונות. הסערה הראתה חידוד והבנה של המורכבות בבית הספר, והוסכם פה אחד להתחיל בדמיון מודרך. הבנה והקשבה ברמה גבוה, רצון ללמידה, ואכפתיות לשיתוף הכיתה בדעות השונות.

הכנת הסיור

לתיאום ויצירת הקשר היה אחראי נווה. סיכמנו יחד שהפעילות הפעם תהיה בדגש על חיבור אישי עם תלמיד בשיעור החינוך הגופני. בפועל, ורדה לימדה את השיעור ואנחנו לפי התוכנית השתתפנו עם הילדים. נוצר חיבור מאוד מיוחד והשיעור היה חוויתי ומעניין גם לילדים וגם לנו הסטודנטים.

את ההסעות תיאמה סארה. בסיור נחשפנו לבחירה הרבה ולאפשרויות למידה והתפתחות המגוונות שקיימות לתלמיד בבית ספר גבעול. באסיפה, ראינו דוגמא לקיום ערך הדמוקרטיה בפועל. והתדיינו במליאת סיכום עם מורים ותלמידים בסוגיות שונות בתפיסה הבית ספרית הדמוקרטית.

סיכום ומסקנות

עבודת הצוות לא תמיד פשוטה כי נתקלים בקשיי תיאום טכניים ובחוסר הסכמה בדעות והרעיונות השונים. בהתחלה התמהמהנו והתקשינו בקביעת מועד הפגישה אך למדנו לתאם ולחלק את העבודה. שיתוף הפעולה בינינו הוביל לדיון והתגלגלות הרעיונות. התוצאה הסופית, לדעתי, הינה מרשימה וטובה מאוד! בעזרת השילוב והכוח שהביא אתו כל אחד ואחת מאתנו.

מאמרים רלוונטים נוספים

דוח סיור בית הספר הדמוקרטי "גבעול" מאת: חיים מנחם

23/07/2018

קרא עוד

הכנת הסיור בבית ספר גבעול רפלקציה מאת: מאי יערי

23/07/2018

קרא עוד

דו"ח סיור, בית ספר "גבעול" מאת מורן היימן

23/07/2018

קרא עוד

יישומי מחשב בחנ"ג בלמידה עצמית

23/07/2018

קרא עוד

הכשרתון 59 תקצירים

23/07/2018

קרא עוד

מה שרואים מכאן לא רואים משם

23/07/2018

קרא עוד