חיפוש סגור

| | 07/06/2015

יוני 2015 ימאות

יוני 2015 ימאות

הורדת העמוד כקובץ- pdf הורדת העמוד כקובץ word

כל מוסד נתבקש להעמיד לטובת התחרות נבחרות המורכבות מבנים ובנות, במקצים הבאים: קיאק יחיד וזוגי - גברים, קיאק יחיד וזוגי - נשים, סנונית חתירה - גברים, סנונית חתירה - נשים, וסנונית מפרש - גברים, סנונית מפרש - נשים, שם ניתן היה לשלב מתחרה אחד משני המינים, כל עוד הוא אינו בתפקיד הגאי.

התחרות הייתה קשה!! שייטי נבחרת הטכניון חזקים למדי, וניכר היה שהם התאמנו לאורך כל השנה באופן סדור וקבוע. גם שייטי המרכז הבינתחומי הראו ביצועים טובים למדי.

הנבחרת שקטפה את מרבית הפרסים הייתה, ללא ספק, נבחרת רופין- שם הים הוא חלק בלתי נפרד משגרת היומיום ומלימודיהם האקדמיים של כל סטודנט וסטודנט.  

חשוב לציין שעל אף אווירת התחרות, והרצון להישגיות מצד כלל הנוכחים - השמש, והים הכחול השרו אווירה של רוגע על כל הנוכחים.

האתגר הגדול בתחרויות ימיות המרוכזות ליום אחד גדוש שכזה הוא- השמש! לא פשוט להתנהל תחת העייפות המצטברת שבין חתירה לחתירה, ולעתים המתחרים מצאו עצמם  - בעיקר בנבחרות הנשים - בסיטואציה בה, רק יצאו מחתירת קיאק זוגית ומיד עברו לחתירת סנונית קבוצתית. השרירים מלאי חומצת חלב, הראש לא מסוגל לחשוב, השמש יוקדת, אבל האדרנלין לא מאפשר לנוח!!

קשה לתאר את התחושה בה עוברים את קו הסיום (שמסומן ע"י שני מצופים בתוך המים), ויודעים שעשינו את הטוב ביותר שיכולנו.

המורים לימאות שימשו תפקיד חשוב באותו יום, כאשר דאגו שכולם ישתו, יאכלו וינוחו כראוי, אך במיוחד- עזרו והכווינו במה להתמקד, מה חשוב, על מה להקפיד, כיצד להתנהל בתוך הסירה- כל אלו הן עצות שדרכן למדו, הסטודנטים למגמת הימאות, והפיקו הרבה מעבר למה שמפיקים ביום-ים רגיל.

ישנם פרטים רבים ברי חשיבות: למקד כוח לרגעים ספציפיים, לדעת להתנהל נכון עם הרוח, ובתוך כל אלו- גם לא לשכוח להנות!

בסיומו של יום רווי החוויות הזה – זכו שייטי המכללה האקדמית בוינגייט במקום השני בקיאק זוגי גברים, ובמקום שלישי בחתירת סנונית גברים קבוצתי, חתירה בקיאק, אישי וזוגי, וסנונית מפרש נשים - קבוצתי.  

היה זה יום מלמד, מעשיר וחווייתי, ובאופן רשמי- היום שפתח את הקיץ!

מומלץ בחום לכל אוהבי הים.

מאמרים רלוונטים נוספים

ספורטון ינואר 2015

01/02/2015

קרא עוד

ספורטון אפריל 2015

04/01/2015

קרא עוד

ספורטון פברואר 2015

12/04/2015

קרא עוד

ספורטון מאי 2015

03/05/2015

קרא עוד

ספורטון יוני 2015

04/06/2015

ספורטון יוני 2015

קרא עוד