חיפוש סגור

לימודי נטורופתיה- רפואה משלימה

איש זקן וחכם פעם אמר לי כי "הגוף שלנו הוא מקדש ולמקדש לא מכניסים כלי נשק", מה שהוא ניסה לאמור הוא שהגוף שלנו טהור ונקי מבפנים, לכן עלינו להשאיר אותו כך ולא לזהם אותו בחומרים כימיים, שיגרמו לו להיות טמא. רפואה משלימה שקיימת כבר אלפי שנים, אך רק בעשורים האחרונים התקבלה על ידי הישראליים, מבקשת לעשות שינוי בכל הקשור לאורח החיים המערבי שלנו. בכדי להיות בריאים ולסגל לגוף שלנו תכונות בריאות, חשוב כי נישמר מפני חומרים כימיים, שמלכתחילה לא נועדו להיכנס אליו. הרפואה הקונבנציונאלית אומנם מעניקה ריפוי בעולם, אך לעיתים ריפוי של מחלה אחת, גורם למחלה אחרת. הרפואה המשלימה מרפאת את מקור הסימפטומים ולא את הסימפטומים עצמם, מאחר שיש לעקור את הבעיה מהשורש שלה בכדי שהיא לא תשוב.

הרפואה המשלימה

המכללה האקדמית בוינגייט מכשירה מטפלים לעתיד, באמצעות לימודי נטורופתיה, המהווים חלק נכבד מתוך הרפואה המשלימה, הידועה גם כרפואה אלטרנטיבית. כיום, נוהגים לכנות אותה משלימה, מאחר שאין היא באה להחליף את הרפואה הקונבנציונאלית, אלא להשלים אותה. רופאים רבים בישראל חשים כי יש הרבה מהחיובי ברפואה המשלימה, לכן הם לוקחים קורסים ומכשירים את עצמם בהתמחויות נוספות, בכדי להעניק לכל מטופל את כל האופציות והאפשרויות לטיפול הולם ומקסימאלי. לימודי נטורופתיה מבוססים על ההכרה כי הגוף יכול לרפא את עצמו, מאחר שיש בתוכנו חוש הישרדות חזק במיוחד, שגורם למערכות בגוף לפעול בעוצמה בעת משבר. נכחנו לא פעם למצבים בהם חולים ריפאו את עצמם בעזרת כוח המחשבה, הרי הגוף והנפש הם ישות אחת מחוברת, המשפיעים אחד על השנייה.

מטפל מוסמך בנטורופתיה

לימודי נטורופתיה במכללה האקדמית בוינגייט מכשירים את התלמידים להיות מטפלים, לסייע לזולת במגע, ביצירת רמדי, שהיא תרופה טבעית ובטיפול בנפש שלהם. הבוגרים שיעברו בהצלחה את כל השלבים, יתנסו באופן מעשי ויתמחו בטיפולים נוספים, יקבלו תעודת "מטפל מוסמך בנטורופתיה" ותעודות נוספות, בהתאם להתמחויות שלקחו. לימודי נטורופתיה יעזרו למטפלים לסגל לעצמם אורח חיים בריא ויחד עם זאת יאפשרו להם לעזור לזולת ולהעניק מעצמם לאחרים. הלימודים כרוכים בהרבה סובלנות, שקידה, למידה אינטנסיבית, הקפדה בפרטים הקטנים ביותר והצלחה בכל העבודות והמבחנים. צוות המרצים בקמפוס בוינגייט מקפיד על מצוינות, מאחר ומדובר בטיפול באנשים, לכן יש לעשות את המקסימום ולרכוש מיומנות לתפקיד, כבר במהלך הלימודים. בשונה מתפקידים אחרים בחיים, הטעות הכי קטנה שתתקיים, עלולה לגרום לנזק למטופל. 

לפרטים והרשמה

מאמרים רלוונטים נוספים

סדנת ניווט - רכבי שטח

27/01/2015

קרא עוד

חינוך גופני - התחום היחידי המשלב את מדעי הספורט והתנועה עם מדעי הפסיכולוגיה

04/08/2014

קרא עוד

לימודי נטורופתיה (רפואה טבעית)

23/09/2012

קרא עוד

הרהורי ליבי- המסע לפינלנד

10/03/2016

קרא עוד

כיצד תרגול יוגה באופן סדיר תורם לכושר הגופני?

22/12/2016

קרא עוד

אימוני HIIT ברכיבה לשיפור יכולת ריצה בקרב רצים למרחקים ארוכים

19/08/2015

קרא עוד