חיפוש סגור

| | 03/02/2019

מי אנחנו?

אודות המרכז לניהול וביטחון

המרכז לניהול וביטחון הוקם בשנת 2007 והוא עוסק באימון של מנהלים בארגונים ובהכשרה של מנהלי אבטחה וקציני ביטחון במגזר הציבורי והעסקי למילוי תפקידם בשגרה ובחירום. כן עוסק המרכז באימון בעלי תפקידים בגופים ציבוריים, יישובים, מועצות אזוריות, בחברות ובארגונים בתחומי המוכנות, הניהול והתמודדות עם מצבי חירום קיצוניים שהם תוצאה של אסונות טבע או שהם תוצאה של כשל טכני מעשה ידי אדם או במצב מיוחד בעורף בעת מלחמה.

 בתחום הניהול:

בעולם המודרני ניהול הוא מקצוע בפני עצמו. במרכז לניהול וביטחון הוא נתפס ונלמד ככזה.המנהל אינו בהכרח מומחה התוכן המוצלח ביותר בכל תחומי הפעילות של הארגון או של היחידה עליה הוא מופקד, אלא שהוא המתכנן, הוא האחראי על בניין הכוח והוא המוביל. ניהול הוא התחום המשפיע ביותר על התרבות הארגונית, על תפקודו של הארגון ועל כושרו להתמודד ולעמוד ביעדיו. המרכז לניהול וביטחון עוסק בהכשרה ובשיפור מיומנויות של בעלי תפקידים בתחומי התכנון, קבלת החלטות, ניהול כוח אדם ומשאבים, תרבות ארגונית ואתיקה. תחום הניהול נלמד כנושא בפני עצמו והוא משולב גם בכל ההכשרות ופעילות הלימודים במרכז.      

 בתחום האבטחה והביטחון:

כמו בכל תחום מקצועי, גם בעשייה הביטחונית הדרך המהירה והבטוחה ביותר לשינוי ושיפור הנה באמצעות ניהול מקצועי ואפקטיבי. זוהי הסיבה שלשמה בחרנו להתמקד בתחום התכנון, הניהול והפיקוד על מערכי ביטחון, אבטחה וחירום.       

המנהל, בוגר הקורס במרכז  לניהול וביטחון, יוכל במקרים רבים, לא רק להעלות את רמת האבטחה והמוכנות אלא אף לייעל את המערך ולהפחית בתוך כך את ההוצאות. זאת ועוד, הוא יוכל להתאים את תכנית האבטחה במדויק לצרכים ולמטרות של הארגון בו הוא פועל ובכך הוא יתרום גם לתדמית הארגון הן כלפי חוץ אל מול לקוחות וקהל והן כלפי פנים אל מול עובדי הארגון ומנהליו.
במדינת ישראל, האבטחה הנה צורך קיומי והיא נחוצה לכל גוף, מוסד, יישוב או ארגון ציבורי, לצורך ההגנה על הבאים בשעריו ועל פעילותו. בשל כך, הצטבר במדינה ידע וניסיון רב המאפשר לבצע את האבטחה כשירות המשתלב בפעילות הארגון ומותאם למטרותיו. המרכז לניהול וביטחון במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) אמון על ההובלה ועל ההנחלה של הידע הזה.

בתחום החירום: 

מצבי חירום ואסונות פתע, יוצרים מציאות אשר מנהלים ובעלי תפקידים יתקשו להתמודד איתה ללא הכשרה מיוחדת. האסון גורם נפגעים, מביא לקריסת חלק מהתשתיות ומניע "אפקט דומינו" שמביא לעומס קיצוני על התשתיות שנותרו. משמעות הדבר היא שעל המנהל להתמודד עם מצב חריג אשר האמצעים העומדים לרשותו בשגרה אינם מספיקים ובמקרים רבים, כתוצאה מהאסון, הם גם אינם קיימים. המרכז לניהול וביטחון עוסק בהכשרה של מנהלים ובעלי תפקידים לניהול הסיכונים והוא מציע שורה של קורסים השתלמויות ופעילויות הדרכה שמטרתן להכין את הקהילה ולהכשיר מנהלים ובעלי תפקידים לפעילויות בתחומי המניעה, ההיערכות, ההישרדות, המשכיות הפעילות והשיקום במצבי חירום קיצוניים.

שאלות ותשובות

אילו קורסים מבוצעים במרכז לניהול וביטחון

תשובה

  • בתחום הביטחון המרכז לניהול וביטחון מבצע שורה של קורסים בתחום הביטחון והאבטחה ובתחום הניהול.
    בין הקורסים למשל:
    קורס מנהלי אבטחה בן 192 שעות לימוד (על פי תו התקן של משטרת ישראל)

אבטחה במבט על – קורס רחפנים באבטחה, קורס סייבר, קורס מודיעין עסקי – תחרותי, קורס מהימנות עובדים, קורס תשאול, קורס מניעת אובדן עיסקי. כמו כן מבוצעות על ידי המרכז הדרכות מרוכזות לתושבים בנושא "התנהגות ביטחונית מונעת".

  • בתחום הניהול מבוצע קורס ניהול בכיר (90 שעות לימוד) כמו כן מבוצעות סדנאות וימי עיון בנושאים שונים כגון קבלת החלטות, התמודדות במצבי לחץ, הנעת עובדים, ניהול קונפליקטים וכיוצא בזה.
  • המרכז לניהול וביטחון מבצע גם קורסים בנושא חירום כגון הדרכת משקי בית להיערכות למצבי חירום – בדגש רעידות אדמה, הדרכת צוותי חירום יישוביים וכיוצ"ב.
  • כמו כן מבוצעים קורסים מותאמים במיוחד עבור ארגונים ולקוחות מהארץ ומחו"ל.

האם הקורסים שלכם מוכרים לגמול השתלמות (לעובדי מדינה ו / או מגזר ציבורי)

תשובה

ככלל, הקורסים במרכז לניהול וביטחון מוכרים על ידי משרד החינוך לגמול השתלמות.

מהם תנאי הקבלה לקורס מנהלי אבטחה?

תשובה

קורס מנהלי אבטחה מבוצע בהתאם לתו התקן של משטרת ישראל. על המועמד לעמוד בתבחינים (קריטריונים) שנקבעו על ידי המשטרה. בחינת העמידה בתבחינים תבוצע בשיחת טלפון עם נציג המרכז. הקבלה לקורס לאחר ריאיון שיבוצע במרכז לניהול וביטחון.  

מהי עלות קורס מנהלי אבטחה?

תשובה

עלות קורס מנהלי אבטחה 8,950 ₪. אנחנו שוקלים מתן הנחות במקרים מיוחדים.

האם התבחינים של המשטרה מחייבים גם לקורסים האחרים במרכז לניהול ביטחון?

תשובה

רק קורס מנהלי אבטחה מחויב בתו תקן משטרתי. הקבלה לכל שאר הקורסים על בסיס בדיקת התאמה במרכז לניהול וביטחון בלבד.

מה כלול בעלות הקורסים?

תשובה

העלות כוללת השתתפות בקורס, ארוחת צהריים חמה בחדר האוכל המרכזי, כיבוד ושתיה לאורך יום הלימודים ותשלום על חנייה במתחם קמפוס וינגייט.

מהי מתכונת הלימודים בקורסים?

תשובה

ככלל מתכונת הלימודים הנה יום לימודים שבועי בן שמונה עד עשר שעות לימוד אקדמיות. ארגונים ומוסדות יכולים להזמין קורסים והשתלמויות מותאמים עבורם שיבוצעו ברצף.

האם כל הקורסים מתקיימים במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

תשובה

הגם שמרכז הפעילות שלנו הוא במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט), אנחנו מבצעים קורסים בכל חלקי הארץ.

האם אתם מעבירים קורס מנהלי אירועים?

תשובה

המרכז לניהול וביטחון מוסמך לביצוע קורס מנהלי אירועים (לרבות מנהלי אירועים בספורט) מטעם משרד הספורט, משרד הכלכלה וחטיבת האבטחה במשטרת ישראל.

מיהם המרצים בקורסים?

תשובה:

סגל המרצים במרכז לניהול וביטחון כולל אנשים שהם מהבכירים והמנוסים ביוצאי שירותי הביטחון, המשטרה והמגזר העיסקי. בתחום הניהול המרצים אנשים בעלי רקע אקדמי וניסיון ניהולי ארוך שנים. כל המרצים במרכז לניהול וביטחון הנם אקדמאים.

מאמרים רלוונטים נוספים

מי אנחנו?

03/02/2019

קרא עוד

פעילויות המרכז

03/02/2019

קרא עוד

אוכלוסיית היעד

03/02/2019

קרא עוד

הקוד האתי של האבטחה

12/02/2019

קרא עוד