חיפוש סגור
מתעניינים בלימודים?

לימודי טאותרפיה- טיפול בהתמכרויות

הכשרת מטפלים בטאותרפיה – פסיכותרפיה התמחות בהתמכרויות

רקע

התכנית להכשרת פסיכותרפיסטים לטיפול בהתמכרויות. תכנית הוליסטית אינטגרטיבית, מזרח ומערב ותכנית 12 הצעדים. טאותרפיה מיועדת למי שמעוניין להתעמק בטיפול בהתמכרויות, ללמוד את הפסיכותרפיה ההוליסטית של הטאותרפיה, של הגישות הדינמיות הקלסיות ושל 12 הצעדים, ולמי שמעוניין לעשות אינטגרציה של התאוריות הקלסיות, ללמוד פסיכואנליזה בודהיסטית וטאואיסטית ולהכיר את ההיבטים הטכניים והיישומיים הנגזרים מהן. אנו מזמינים את המעוניינים לעשות זאת אתנו, בתכנית ייחודית ומאתגרת. התכנית מכשירה מטפלים מכל סוג שהוא לעבודה טיפולית פרטנית בטיפול בהתמכרויות. כיום קיימת קהילה של אנשי מקצוע אשר מטפלים בהתמכרויות. אנו בטאותרפיה לוקחים צעד קדימה ויוצרים דיאלוג מתמשך, אינטימי, סוער ויצירתי בין ידע תאורטי לבין חוויות ייחודיות, אישיות ורגשיות. מושגים תאורטיים, טכניקות ספציפיות וידע אמפירי משמשים בסיס ורקע לחוויות הקליניות. אלה, מצדן, מעוררות תחושות שלא תמיד קל לצקת למילים, חושפות תופעות שאינן קשורות בהכרח במושגים ברורים דיים או ברגשות מובחנים עד תום. בריקוד זה הידע התאורטי מעשיר את החוויה, והחוויה מצדה מאתגרת את הידע. מהמתח שבין הידוע לנחווה נולדות המשגות חדשות ומתעצבת הזהות המקצועית האישית והשדה המקצועי כולו.

מטרת הקורס

הטיפול בהתמכרויות הוא סוגיה מרכזית בחברה הישראלית והעולמית כיום. פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומטפלים נשארים חסרי אונים אל מול תופעה שהולכת ומתרחבת של אוכלוסייה הולכת וגדלה של מטופלים אשר מביאים אל השדה הטיפולי מצוקות הנובעות מהתמכרות. אנו מעוניינים להקנות כלים לטיפול דינמי ארוך טווח וקצר טווח וטכניקות של "התערבות" כדי לעזור למכורים ולבני משפחותיהם וכדי להעניק לכם מקצוע ייחודי ומאתגר.

סגל

ד"ר אברהם מזרחי Ph.D. - פסיכותרפיסט, עובד סוציאלי, בעל ותק של מעל 20 שנות עבודה בטיפול בהתמכרויות, מייסד השיטה, מרצה, מדריך צוותים ומטפל. אתר הבית של ד"ר אברם מזרחי M.A
סגל המרצים והמדריכים מורכב מאנשי מקצוע בכירים, מהמובילים בתחומם: פסיכולוגים קליניים, פסיכותרפיסטים, מומחים בגישת 12 הצעדים, מומחים בפסיכואנליזה ובודהיזם ועוד. כל אלה מהווים מעטפת של מרצים, מדריכים ועמיתים שיאפשרו חיפוש יצירתי אחרי הקול האישי במבנה הרב-קולי, ויהוו מצע להעשרת ההתפתחות ולהמשך גיבוש הזהות המקצועית.

הקורס מיועד

טאותרפיה מיועדת למי שמעוניין להתעמק בטיפול בהתמכרויות, ללמוד את הפסיכותרפיה ההוליסטית של הטאותרפיה, של הגישות הדינמיות הקלסיות ושל 12 הצעדים, ולמי שמעוניין לעשות אינטגרציה של התאוריות הקלסיות, ללמוד פסיכואנליזה בודהיסטית וטאואיסטית ולהכיר את ההיבטים הטכניים והיישומיים הנגזרים מהן. אנו מזמינים את המעוניינם לעשות זאת אתנו, בתכנית ייחודית ומאתגרת. התכנית מכשירה מטפלים מכל סוג שהוא לעבודה טיפולית פרטנית  בטיפול בהתמכרויות

תנאי קבלה

קורס בסיסי של 12 הצעדים בהיקף של 90 שעות (אפשר ללמוד במקביל), בעלי תואר אקדמי  טיפולי – ראשון ושני – מטפלים מתחומים שונים, מדריכים מקצועיים במסגרות טיפוליות בעלי ותק של חמש שנות עבודה בתחום . ראיון קבלה חובה

תכנית הלימודים

שלוש שנות לימוד בהיקף של 926 שעות המחולקות : 576 שעות עיוניות. 250 שעות הכשרה מעשית. 100 שעות הדרכה פרטנית.
מגמת הלימוד כוללת לימודי מבוא, 12 צעדים, תורותיהם של זיגמונד פרויד, קרל יונג, אדלר, ויליאם ג'יימס, מלאני קליין, ויניקוט דונלד, קוהוט היינץ, בודהיזם, זן בודהיזם, היבטים פילוסופיים ב-12 הצעדים , הגישה ההתייחסותית, פסיכודרמה וצעדים, תנועה וצעדים ועוד.
תנאי קבלה         
בעלי תואר אקדמי טיפולי, מטפלים מתחומים שונים, מדריכים מקצועיים במסגרות טיפוליות בעלי ותק של חמש שנות עבודה בתחום . ראיון קבלה חובה.

תעודות

למסיימים שיעמדו בדרישות הקורס תוענק בסיום שלוש שנות הלימודים וההכשרה תעודת "לימודי פסיכותרפיה התמחות בטיפול הוליסטי בהתמכרויות" מטעם Medi Win - בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט. תעודות נוספות: תעודת כ"מטפל מוסמך בפסיכותרפיה של 12 הצעדים ממוקדת פסיכודרמה".
התכנית מוכרת על ידי "האגודה הישראלית לטאותרפיה – פסיכותרפיה של הטיפול בהתמכרויות"

למה אצלנו

הקורס הוא ייחודי ונלמד רק אצלנו במכללה האקדמית בוינגייט. התכנית מוכרת על ידי "האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ההוליסטית של טיפול בהתמכרויות. תכנית הלימודים נמצאת תחת קורת גג אקדמית והסטודנטים נהנים ממרצים בעלי ניסיון קליני כמטפלים וניסיון בהוראה.

הרשמה מקוונת לימודי טאותרפיה- טיפול בהתמכרויות - לימודי ערב

הרשמה מקוונת לימודי טאותרפיה- טיפול בהתמכרויות - לימודי בוקר