facebook tracking pixel

אכילה רגשית על פי הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית CBT

הורדת העמוד כקובץ- pdf | הורדת העמוד כקובץ word

אכילה רגשית על פי הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית CBT

רקע:
טיפול באכילה רגשית ומעבר לאכילה מודעת הם תחום משנה שהתפתח בעשורים האחרונים מתוך גישת ה-Non Diet Approach, שבוחנת מדוע רק שלושה אנשים מתוך מאה מצליחים לרזות ולשמור על משקלם חמש שנים ומעלה. אכילה רגשית היא תופעה חברתית, דתית ומשפחתית, הנפוצה בעיקר בעולם המערבי, וגורמם לאנשים לפתח מערכת יחסים מורכבת עם האוכל (שמתבטאת לא רק באכילה עצמה) במקום לפתח מערכות יחסים אחרות. המעבר לאכילה מודעת דורש ויתור על הצורך בשליטה מחד ונטישת ההימנעות מאידך תוך יצירת יכולת פנימית עמוקה להבין את מקורות האכילה הרגשית ובהדרגה לשחרר אותם.
מטרת הטיפול היא שיפור יכולת האדם לנהל את רגשותיו ומחשבותיו, ובכלל זה לזהותם, להבינם ולבטאם בצורה אסרטיבית כדי לצמצם את מצבי הלחץ שבמקרים רבים מביאים את האדם לידי אכילה רגשית. ההרזיה והשמירה על המשקל הן התוצאה של תהליך ניהול הרגשות ולא התהליך עצמו.

מנחות הקורס:
הדר ורשביק – פסיכותרפיסטית קוגניטיבית-התנהגותית   NLP (M.sc) בעלת ותק קליני בתחום, בטיפול בילדים, בנוער, במבוגרים ובספורטאים. מטפלת במגוון הפרעות, לרבות חרדה ואכילה רגשית. מרצה בתחום הקוגניטיבי-התנהגותי בארגונים שונים.
גילה פז – פסיכותרפיסטית בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית (M.sc) ובטיפול ממוקד-סכמה. בעלת ניסיון קליני רב בטיפול במבוגרים ובבני נוער במגוון הפרעות, לרבות התמכרויות והפרעות אכילה. מתרגלת ומרצה בקורסים שונים.

תכנית הלימודים:

נכיר את בסיס הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית הגורסת כי רגש הוא תוצר של

מחשבה, וכי הקושי שחווה האדם הוא בתפיסה או בפרשנות שהוא נותן לאירוע מסוים. פרשנות זו יוצרת רגש שלילי, הפוגם בחיי היום-יום ובהנאה בחיי האדם. מחקרים רבים מראים שיעור הצלחה רבים לגישה במגוון בעיות והפרעות.

נמשיך ונתעמק בהתפתחות התאורטית והמעשית של ״האכילה הרגשית״ בהתבסס על מודלים מוכרים.

״ויסות רגשי״, ״מעגל השינוי״, ״מניעת נפילה״ ומגוון טכניקות מתקדמות מהספר של ג'ודית בק.

ניגע בקורס בגישה המוטיבציונית – שיטה מובילה ומוכחת לסיוע לשינוי התנהגותי בתחומים רבים.

מטרת הגישה היא סיוע בהבנה ובפתרון האמביוולנטיות של המטופל כלפי השינוי באמצעות

גיוס המשאבים הפנימיים שלו בהדגשת דימויו העצמי. בנוסף, הבנה מעמיקה של המונח ״מניעת נפילה״ ״ Relapse prevention ״, קרי חזרה לדפוסי ההרגלים הבעייתיים, זיהוים וטיפול בהם על פי הגישה של מארלט וגורדון, אשר מבוססת על ארבעים שנות מחקר בתחום ) . )Marlatt G.A. & Gordon J.R, 1985 נעסוק בהבנה מעמיקה של הרגשות אשר מפעילים את האדם ומניעים אותו לאכילה רגשית או כל הרגל אחר ומהווים את הבסיס לשליטה העצמית. כמו כן החלק החווייתי יעסוק בצעדים מעשיים לוויסות רגשות.

נייחד זמן לעיסוק בסוגיות טיפוליות מורכבות יותר הנוגעות לקשר הטיפולי – מהו הקשר הטיפולי וכיצד משלבים אותו בעבודה.

הקורס משלב תרגולים רבים, טכניקות חווייתיות שונות של דמיון מודרך, N.L.P, ״מיינדפולנס״, גישת ,ACT , קלפים טיפוליים, משחקי תפקידים ועוד, המושתתות על פילוסופיות וגישות שונות המעשירות את השיח וההבנה בנושא ומגוונות אותם. כל אחד מהמשתתפים יעבור תהליך של שינוי, לאורך הקורס, בהרגל אכילה לא רצוי שלו. תרגול מעשי של שינוי הוא תהליך מומלץ לכל אחד העוסק בשינוי בהרגלי אכילה.

ההדרכה הקבוצתית היא חלק חשוב ויישומי בגישות הנלמדות בקורס. במפגשים יוצגו מקרים טיפוליים והקשיים שהמטפל נתקל בהם. נדון בכל מקרה על פי הגישה שנלמדה. מוקד העבודה הוא ניתוח, הבנה, למידה משותפת וסיוע בהתמודדות עם קשיים בעבודה המעשית.

ההדרכה הקבוצתית תתקיים לפי דרישה ובתשלום נוסף.

תנאי קבלה:סטודנטים לנטורופתיה, מטפלים ומאמנים

תעודות:

למסיימים שיעמדו בדרישות הקורס תוענק תעודת הסמכה ב״טיפול באכילה רגשית על פי עקרונות ה- C.B.T לפי הפרוטוקול של גילה והדר״ מטעם Win Medi – בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט.

* 2 המפגשים הראשונים כפולים – 8:00-16:00

למה אצלנו:
תכנית הקורס מועברת על-ידי  צוות מרצים  מהמובילים  בתחום בארץ ובעלי ניסיון מעשי של שנים  הלימודים נערכים תחת קורת גג אקדמית, במכללה האקדמית בוינגייט הקיימת משנת 1944.

אכילה רגשית

[x] סגור
כפתור צור קשר

accessibility