חיפוש סגור

| | 17/05/2020

המלצות ללמידה מקוונת- סטודנטים

בעקבות המעבר הבלתי צפוי ללמידה מקוונת, שהביא איתו שינויים רבים בסגנון הלמידה אליו הורגלנו, אנו נדרשים להתאים עצמנו לסביבה הלימודית החדשה, למידה שיש בה גם לא מעט יתרונות...

להלן מספר טיפים לשימושכם:

  1. סביבת לימודים- סגלו לעצמכם סביבת לימודים מיטבית. למה הכוונה? כאשר אנו לומדים, המוח נמצא בפעולת למידה ודורש הרבה ריכוז.  אם נעבוד בסביבה מבולגנת, רועשת וצפופה, למוח שלנו יהיה קשה לקלוט את המידע, וכמובן, לנו יהיה קשה יותר להתרכז. לכן סדרו את חדר הלמידה, נקו את שולחן הכתיבה מחפצים מיותרים ושימו את הטלפון בצד במצב "שקט" בזמן הלמידה, והכינו את חומרי השיעור וכלי כתיבה לפני הצפייה בשיעור.
  2. אופי הלמידה- דמיינו שאתם לומדים בכיתה כמו בכל יום. המשיכו ללמוד לפי הרגלי הלמידה שסיגלתם לעצמכם, למשל אם אתם רגילים לכתוב ולסכם, לשאול שאלות ולכתוב נקודות אל תוותרו על כך! זה גם הזמן לסגל הרגלים חדשים, למי שלא מורגל לכתוב ולסכם, אולי הגיע הזמן J
  3. למידה פעילה- שאלו שאלות בזמן השיעור, (בזמן המוקצה לכך), כתבו הערות, נקודות, מושגים חשובים. בקשו את מצגות הקורס ואת הסיכומים במידה שיש, כדי שתוכלו לעבור על החומר לפני השיעור ולאחריו, אם נעשה זאת, יש סיכוי גבוה יותר שהחומר יישמר טוב יותר בזיכרון, והמוח יעבד טוב יותר את המידע החדש.
  4. למידה עם חברים- קבעו עם קבוצת חברים קטנה זמן למידה שבועי בזום, בדיוק כפי שהייתם נפגשים במכללה ולומדים יחד. המשיכו כך, זה אפשרי! אפליקציית זום פתוחה גם בפניכם למשך 40 דקות ללמידה מקוונת.
  5. זמן למידה- הגדירו זמן למידה קבוע מראש, נהלו לוח זמנים שבועי שבו אתם רושמים ימים ושעות של למידה, צפייה בשיעורים, מעבר על החומר, הכנת מטלות, תרגול ועוד.

(זה הזמן שלכם להשקיע, אין הסחות דעת בכיתה, אתם נמצאים בבית באזור הנוחות שלכם, קובעים לעצמכם זמנים ותנאי למידה! חשבו חיובי J)

בהצלחה,

ד"ר אורלי קיים -מנהלת מרכז התמיכה והנגישות,

מאיה עמרם- רכזת מרכז התמיכה והנגישות,

המכללה האקדמית בווינגייט.

מאמרים רלוונטים נוספים

חבר מביא חבר במכינה שובר ארוחת בוקר זוגית!

27/08/2018

קרא עוד

מזמינים אתכם לזוז

01/04/2020

קרא עוד

שינוי שעות קבלה מנהל לומדים-דקנט

05/12/2018

קרא עוד

קורס מדריכי חדר כושר ההרשמה בעיצומה בואו להפוך אהבה לקריירה!

17/01/2018

קרא עוד

סטודנטים, סגל אקדמי וסגל מנהלי יקרים

24/03/2020

קרא עוד

החל מיום חמישי 19.3.20 ועד להודעה חדשה הספרייה תהיה סגורה.

18/03/2020

קרא עוד