facebook tracking pixel
חיפוש סגור
מתעניינים בלימודים?
קורס-ליווי-התפתחותי-בשיטת-שלהב-Child Space

קורס ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת שלהב Child'Space

רקע

לימודי תעודה - רכישת מקצוע ייחודי ומבוקש להכשרת מדריכים לעבודה עם תינוקות והורים במעונות יום, במסגרות לגיל הרך ובמסגרות פרטיות בארץ ובעולם. השיטה מתמקדת בקשר בין התפתחות מוטורית, קוגניטיבית, פסיכולוגית וחברתית. השיטה מייחסת חשיבות לעבודה עם תינוקות על כל הערוצים, בו זמנית. 
שיטת שלהב מלמדת שפה התפתחותית ומציגה מגוון פעילויות המעודדות למידה, מגע וקשר הורה-תינוק מוקדמים. המשתתפים יקבלו כלים לעבודה פרטנית ולהנחיית סדנאות לעבודה עם תינוקות והורים ולעבודה עם קבוצות תינוקות במעונות. 
תינוקות עם בעיות התפתחות שלא זכו לגירוי המתאים לשיפור מצבם, עשויים להפגין בשלב מאוחר יותר קשיים בתחומים כגון: בעיות בשיווי משקל, בעיות קשב וריכוז, מוטוריקה עדינה וגסה, קשיים בפתרון עצמאי של אתגרים ועוד.

סגל

ד"ר חוה שלהב -  אחת מ 13  תלמידיו הראשונים של ד"ר משה פלדנקרייז.  עוסקת יותר מ 40 שנה בעבודה ובהוראת שיטת פלדנקרייז - בארץ, באירופה ובארה"ב. בנוסף לניסיון הקליני העשיר שלה היא הכשירה מאות מורים בשיטת פלדנקרייז. 
 
שיטת שלהב – Child'Space לליווי התפתחותי לתינוקות פותחה על בסיס עקרונות שיטת פלדנקרייז והיא נלמדת ומיושמת מזה מספר שנים בישראל ובעולם וזוכה להערכה בקרב הורים, רופאי ילדים, פסיכולוגים התפתחותיים ואנשי חינוך.
 
בעלת תואר PH.D מאוניברסיטת היידלברג, גרמניה.
 
הסגל כולל מרצים מן השורה הראשונה במקצועות הנלמדים וצוות מורים בעלי/ות ניסיון רב בתחום.

למי מיועד קורס ליווי התפתחותי לתינוקות

לעוסקים במקצועות טיפוליים, לפסיכולוגים, לפיזיותרפיסטים, לעוסקים בחינוך, מטפלות במעונות יום ומשפחתונים, לעוסקים במקצועות הרפואה המשלימה ולמורים בשיטת פלדנקרייז.
הקבלה לקורס מותנית בראיון אישי עם ד"ר חוה שלהב.

קורס ליווי התפתחותי לתינוקות - תכנית הלימודים

שיעורים מעשיים בתנועה הכוללים מעבר על כל שלבי ההתפתחות של התינוק.
ידע מעמיק בהבנת התנועה תוך התנסות עצמית.
התפתחות עוברית, נוירולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, אנטומיה פונקציונאלית, אבחון וזיהוי של בעיות התפתחות, טיפול בעיכובים התפתחותיים, נוירולוגיות סנסומוטוריות, התפתחות השפה, הפרעות אכילה ושינה.
ניתוח ורכישת כישורי אבחון
הצגה והתמודדות עם קשת מקרים, החל מתינוקות עם התפתחות תקינה, עיכוב התפתחותי ומקרים נוירולוגים.
בכל יום לימודים יצפו התלמידים במפגש עם הורה ותינוק בהתאם לשלבי ההתפתחות הנלמדים. 
מושם דגש על הבנת החפיפה בהתפתחות המוטורית, הקוגניטיבית, הנוירולוגית, הפסיכולוגית והחברתית המתקיימת לאורך כל שלבי ההתפתחות ונרכש הידע לראות, להבין ולפעול בהתאם.

היקף הלימודים קורס ליווי התפתחותי לתינוקות

300 שעות אקדמאיות ב50 מפגשים אחת לשבוע
ו- 30 שעות פרקטיקום במעונות.
*יתכן ויהיו ימי למוד ארוכים בהודעה מראש.

תעודות

לעומדים בהצלחה בדרישות הקורס, תוענק תעודה מטעם ד"ר חוה שלהב והמכללה האקדמית בוינגייט     

למה אצלנו

המכללה האקדמית בוינגייט היא מוסד מוכר להשכלה גבוהה. הלימודים במכללה בוינגייט מעניקים הכשרה אקדמית המשולבת בהכשרות מקצועיות בתחומי התנועה, האימון, השיקום, הספורט וההוראה.  הלימודים במכללה הם חוויה אקדמית ומקצועית. פעולות חברה ותרבות, אירועים חגיגיים וטקסים בעלי אופי חינוכי ולאומי הם חלק בלתי נפרד מחיי הקמפוס. 

להרשמה מקוונת לחצו כאן

 

לצפייה בפלייר קורס ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת שלהב Child'Space

למידע ופרטים התקשרו: חוה/ליאת 036493127

רחל: 0528244985

מאמרים מקצועיים בתחום

 

המלצות על קורס ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת שלהב Child'Space
 

"קורס ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת שלהב ­ Child'Space ­ הוא אחת המתנות הנפלאות, המשמחות והמעשירות שזכיתי לקבל בחיי.

חוה שלהב פיתחה שיטה שהיא עולם מופלא, קסום ועשיר של תנועה, צמיחה, תקשורת ודיבור אמיתי ועמוק עם מערכות הגוף והנפש של היא התינוק. לימוד השיטה שכלל ושיפר אצלי גם תחומים אחרים בהם אני עוסק: הוראה וטיפולים בשיטת פלדנקרייז, טיפולים בשיטת אילן ולמעשה כמעט כל דבר שאני עושה בחיים מרגיש כאילו השתפר והשתכלל.

חוה מורה רגישה ומעצימה, ויש בה נתינה אינסופית. אשה מעוררת השראה ולדעתי אחת המורות הגדולות ביותר שאפשר ללמוד מהן כיום בעולם והיא נמצאת כאן אצלינו בישראל הקטנה. הלימוד אצלה הוא חוויה שאי אפשר להסביר במילים וצריך פשוט לחוות.

אני ממליץ מכל הלב לבוא, להתנסות ולהשתתף בקורס הנפלא הזה גם בתור מתנה לעצמכם, ואולי זה יישמע קצת פלצני אבל בעיניי מדובר גם בכלי להפצה של אהבה, חמלה וריפוי החוצה לסביבה ולעולם כולו".

צח זמרוני, ­ תלמיד קורס מספר 13 בשיטת שלהב, מדריך פלדנקרייז, מדריך פילאטיס ומטפל בשיטת אילן לב.

"התקבצנו והגענו לקורס Child'Space מכל קצוות הארץ – מהגליל ועד ערד.

הגענו מעולמות מקצועיים ואישיים שונים, דוברים שפות אחרות, רואים את העולם כל אחד דרך העדשות שלו.

במהלך הקורס, לאט לאט, התחלנו לראות גם בצבעים אחרים. למדנו התבוננות סבלנית היורדת לפרטים, התבוננות חיובית הרואה את ה"יש" את הקיים ושמחה בו, ורק אחר כך את מה שעוד ניתן להוסיף ולהרחיב. התבוננות לחיים. 

הרגשנו והענקנו מגע אחר שלא הכרנו קודם, מגע קשוב, מגע לומד, נוכח אך נותן מקום. אנחנו מסיימים היום, כולנו דוברי אותה שפה, שפת הקסם השלהבית ! 

בהערכה רבה, בוגרי קורס 14- שיטת שלהב