חיפוש סגור
מתעניינים בלימודים?
קורס-ליווי-התפתחותי-בשיטת-שלהב-Child Space

הכשרת מדריכים לליווי התפתחותי בשיטת שלהב Child'Space

רקע לקורס ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת שלהב Child'Space

אנו מזמינים אתכם לרכוש מקצוע חיוני ומבוקש : הכשרת מדריכים לליווי התפתחותי בגישה רב מערכתית לגיל הרך. הקורס נלמד בשיטת שלהב, שיטה בינלאומית וייחודית, אשר פותחה על ידי ד"ר חוה שלהב, בהתבסס על עקרונות שיטת פלדנקרייז. 

הקורס עוסק בהבנה מעמיקה של שלבי ההתפתחות של התינוק בשנות חייו הראשונות ובדרכים לתמיכה במידה וקיים קושי במהלך ההתפתחותי. כמו כן מושם דגש רב על תמיכה והנחיית ההורה לחיזוק הקשר עם ילדו באספקטים שונים: התפתחותיים, רגשיים ותקשורתיים. 

קורס הכשרת מדריכים לליווי התפתחותי בשיטת שלהב מציע לימודי תעודה, שיכשירו אתכם להדריך הורים ותינוקות במסגרות פרטיות במעונות יום ובמסגרות לגיל הרך. המשתתפים יקבלו כלים לעבודה פרטנית ולהנחיית סדנאות לעבודה עם תינוקות והורים.

שנות חייו הראשונות של התינוק משפיעות על התפתחותו כילד ועל תפקודו בהמשך חייו. בשנים הראשונות התינוק מפתח את תבניות התנועה, התפיסה וארגון המידע שלו ועל סמך אותן תבניות הוא לומד לבנות את דפוסי ההתנהלות וההתמודדות שלו עם עצמו ועם סביבתו. על כן, חשוב מאוד שכבר מהחודשים הראשונים ובכל שלבי ההתפתחות יוכל הילד למצות את מלוא הפוטנציאל הגלום בו.

נכון להיום, אנו עדים למספר הולך וגדל של ילדים אשר מאובחנים עם בעיות קשב וריכוז, בעיות בשיווי משקל, בעיות של מוטוריקה עדינה וגסה וקשיים בפתרון עצמאי של אתגרים. ליווי התפתחותי, הדרכה הורית וגרייה בשלבים מוקדמים של ההתפתחות יכולים לתמוך בהתפתחות תקינה של התינוק. במידה ומזהים עיכוב התפתחותי, רצוי לא לחכות ולתת מענה מותאם.

הקורס שלנו שם דגש על התערבות מבוקרת של גירוי המערכות המתפתחות אצל התינוק ובמסגרתו אנו מלמדים את המדריכים מהי התפתחות תקינה על כל שלביה ובמידת הצורך כיצד ניתן לזהות את הסימנים המוקדמים לעיכוב התפתחותי ומקנים להם את הכלים הדרושים לעבודה עם הילד וההורים

סיום הקורס בהצלחה יאפשר עבודה בקליניקה פרטית, הדרכת סדנאות, עבודה במעונות יום, פעוטונים, גני ילדים. 

סגל בקורס ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת שלהב Child'Space

שיטת שלהב – Child'Space  פותחה ע"י ד"ר חוה שלהב, היא  עוסקת יותר מ 40 שנה בעבודה ובהוראת שיטת פלדנקרייז  ושיטת שלהב- בארץ ובעולם. ד"ר שלהב תהווה מנהלת מקצועית של הקורס.

מרכזת הקורס, אורלי גת, שותפה לצוות ההוראה של שיטת שלהב Child'Space מזה כעשור. מזה כחמש שנים משמשת כמורה בכירה בקורסים הנלמדים בארץ, באירופה, ביפן ובארגנטינה. אורלי גת, בעלת תואר שני בריפוי בעיסוק ובעלת ותק של למעלה מ-20 שנה בעבודה עם אוכלוסיות עם לקויות התפתחותיות, תסמונת שונות ואוטיזם.

הקורס מלווה בצוות מיומן וותיק בעל רקע עשיר ונסיון בהתפתחות תינוקות ובשיטת פלדנקרייז.

התוכנית עשירה במרצים אורחים, מומחים בתחומם, אשר מרחיבים את היריעה בנושאים הרלוונטיים לקורס.

למי מיועד קורס הכשרת מדריכים לליווי התפתחותי בשיטת שלהב Child'Space

הקורס מתאים לנשים וגברים העוסקים במקצועות טיפוליים ומקצועות החינוך והרפואה המשלימה

ובכלל זאת פסיכולוגים, פיזיותרפיסטים, אחיות בטיפות חלב ומחלקות ילדים, מטפלות במעונות יום, משפחתונים ומורים בשיטת פלדנקרייז.

הקבלה לקורס מותנית בראיון אישי.

תכנית הלימודים בקורס ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת שלהב Child'Space

הקורס מורכב משלושה חלקים - התנסות מעשית בכיתה, לימודים תיאורטיים וסטאז'.

ההתנסות המעשית

בקורס יועברו שיעורים מעשיים בתנועה המכונים DME - Developmental Movement Exploration וזאת בהתאם לשלבי התפתחות התינוק. שיעורים חווייתיים אלו מעמיקים את הבנת התהליך ההתפתחותי.

בכל יום לימודים תתקיים הדגמת עבודה עם הורה (מטפל) וילד בהתאם לשלבי ההתפתחות הנלמדים - החל בתינוקות וילדים בריאים, דרך פעוטות בעלי עיכובים התפתחותיים ועד לילדים עם תסמונות ולקויות מורכבות. יתקיים דיון וניתוח המפגש לרכישת כישורי זיהוי וניתוח עקרונות התנועה.

במהלך הקורס יתנסו התלמידים בעבודה מעשית במפגשים עם תינוקות והוריהם בהדרכת הצוות המקצועי.

לימודים תיאורטיים

במהלך הקורס תהיה העשרה תיאורטית בתחומים רבים - פסיכולוגיה התפתחותית, התפתחות סנסומוטורית, נוירולוגיה התפתחותית, התפתחות השפה, אנטומיה פונקציונאלית, התפתחות המשחק, קשיי אכילה ושינה ועוד.

כמו כן, כדאי לדעת שהמכללה האקדמית וינגייט מאפשרת לתלמידי הקורס להרחיב את השכלתם ולהשתתף בקורסים נוספים מעבר לשעות הקורס, כגון אנטומיה ופיזיולוגיה, ללא תוספת תשלום.

סטאז' במעונות יום

במחצית השנייה של הקורס, המשתתפים יידרשו להתנסות מעשית פעם בשבוע במעון יום הקרוב למקום מגוריהם, בהדרכת הצוות החינוכי למשך שלושה חודשים.

עבודת גמר

תלמידי הקורס יתבקשו להגיש עבודת גמר קבוצתית בהנחיית הצוות המקצועי. 

היקף הלימודים קורס הכשרת מדריכים לליווי התפתחותי בשיטת שלהב Child'Space

300 שעות אקדמאיות ב50 מפגשים אחת לשבוע ו- 30 שעות פרקטיקום במעונות.
*יתכן ויהיו ימי למוד ארוכים בהודעה מראש.

תעודות

בוגרי הקורס יקבלו תעודת מדריך שיטת שלהב מטעם ד"ר חוה שלהב ובית הספר ללימודי תעודה, המכללה האקדמית וינגייט.   

למה אצלנו

המכללה האקדמית בוינגייט היא מוסד מוכר להשכלה גבוהה. הלימודים במכללה בוינגייט מעניקים הכשרה אקדמית המשולבת בהכשרות מקצועיות בתחומי התנועה, האימון, השיקום, הספורט וההוראה.  הלימודים במכללה הם חוויה אקדמית ומקצועית. פעולות חברה ותרבות, אירועים חגיגיים וטקסים בעלי אופי חינוכי ולאומי הם חלק בלתי נפרד מחיי הקמפוס. 

להרשמה מקוונת לחצו כאן

 

לצפייה בפלייר קורס ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת שלהב Child'Space

למידע ופרטים התקשרו: אורלי גת 052-3707707

מאמרים מקצועיים בתחום

 

המלצות על קורס ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת שלהב Child'Space
 

"קורס ליווי התפתחותי לתינוקות בשיטת שלהב ­ Child'Space ­ הוא אחת המתנות הנפלאות, המשמחות והמעשירות שזכיתי לקבל בחיי.

חוה שלהב פיתחה שיטה שהיא עולם מופלא, קסום ועשיר של תנועה, צמיחה, תקשורת ודיבור אמיתי ועמוק עם מערכות הגוף והנפש של היא התינוק. לימוד השיטה שכלל ושיפר אצלי גם תחומים אחרים בהם אני עוסק: הוראה וטיפולים בשיטת פלדנקרייז, טיפולים בשיטת אילן ולמעשה כמעט כל דבר שאני עושה בחיים מרגיש כאילו השתפר והשתכלל.

חוה מורה רגישה ומעצימה, ויש בה נתינה אינסופית. אשה מעוררת השראה ולדעתי אחת המורות הגדולות ביותר שאפשר ללמוד מהן כיום בעולם והיא נמצאת כאן אצלינו בישראל הקטנה. הלימוד אצלה הוא חוויה שאי אפשר להסביר במילים וצריך פשוט לחוות.

אני ממליץ מכל הלב לבוא, להתנסות ולהשתתף בקורס הנפלא הזה גם בתור מתנה לעצמכם, ואולי זה יישמע קצת פלצני אבל בעיניי מדובר גם בכלי להפצה של אהבה, חמלה וריפוי החוצה לסביבה ולעולם כולו".

צח זמרוני, ­ תלמיד קורס מספר 13 בשיטת שלהב, מדריך פלדנקרייז, מדריך פילאטיס ומטפל בשיטת אילן לב.

"התקבצנו והגענו לקורס Child'Space מכל קצוות הארץ – מהגליל ועד ערד.

הגענו מעולמות מקצועיים ואישיים שונים, דוברים שפות אחרות, רואים את העולם כל אחד דרך העדשות שלו.

במהלך הקורס, לאט לאט, התחלנו לראות גם בצבעים אחרים. למדנו התבוננות סבלנית היורדת לפרטים, התבוננות חיובית הרואה את ה"יש" את הקיים ושמחה בו, ורק אחר כך את מה שעוד ניתן להוסיף ולהרחיב. התבוננות לחיים. 

הרגשנו והענקנו מגע אחר שלא הכרנו קודם, מגע קשוב, מגע לומד, נוכח אך נותן מקום. אנחנו מסיימים היום, כולנו דוברי אותה שפה, שפת הקסם השלהבית ! 

בהערכה רבה, בוגרי קורס 14- שיטת שלהב