מרכז התמיכה והנגישות

סטודנטים יקרים:
פתחנו את מרכז התמיכה והנגישות והוא עומד לרשותכם

במרכז לתמיכה ונגישות מתקיימות סדנאות, תוכנות מתקדמות, שיעורי עזר, אבחונים.

המרכז נועד לסטודנטים הזקוקים להנגשה ולסיוע בלימודים.

המרכז לתמיכה ונגישות שעות וימי פתיחה:

ימי א', ג', ה' בין השעות: 9:00-13:00.

לפרטים נוספים אודות המרכז לתמיכה ונגישות:

טלפון: 09-8639378
מייל: mtvn@wincol.ac.il


מרכז חדש לתמיכה ולנגישות במכללה האקדמית בוינגייט | ד"ר אורלי קיים, ראשת המרכז לתמיכה ולנגישות

המכללה האקדמית בוינגייט חנכה לאחרונה מרכז חדש ומודרני לתמיכה ולנגישות. המרכז הוקם במטרה להקנות שוויון הזדמנויות אקדמי לאוכלוסייה בעלת מוגבלות, כדי שחבריה יוכלו להתקבל ללימודים באקדמיה ולסיים אותם בהצלחה.

יוזמי הפרוייקט מקווים כי תחושת הסיפוק והצמיחה האישית שיחוו הסטודנטים במהלך לימודיהם עשויים לסייע להם להשתלב בכל תחומי החברה, להפוך לאזרחים תורמים ונתרמים, ובכך לקדם את החברה כולה. מרכז התמיכה והנגישות יעניק ליווי למועמדים החל משלב הגשת הבקשה ללימודים, בתהליך הקבלה, ובמידע הנוגע לאבחונים הנדרשים עם כניסתם ללימודים. במהלך לימודיהם יקבלו הסטודנטים תמיכה וסיוע ככל שהדבר נוגע למוגבלות הנובעת מלקויות למידה קלות עד מורכבות, מוגבלויות פיזיות ונפשיות. 
פעילות המרכז ממומנת על ידי המוסד לביטוח לאומי והמכללה בוינגייט.

תהליך הקמת המרכז ארך כשלוש שנים, במהלכם נעשתה בדיקה מעמיקה של הנושא על היבטיו השונים, ולמידה מהניסיון שנצבר במרכזי תמיכה במוסדות אקדמיים אחרים. כ-430 סטודנטים יזדקקו לשירותי המרכז ברמה כזו או אחרת, והם מהווים יותר מ-45% מכלל הסטודנטים הלומדים במכללה. על אלה נמנים עוד 25 סטודנטים המשתייכים למסלול להכשרת אקדמאים. זהו ציבור גדול שעד כה קיבל מענה חלקי לצרכים שלו במסגרות הקיימות של דיקנט הסטודנטים ומנהל לומדים.
במרכז התמיכה והנגישות מועסקים אנשי מקצוע בתחום הפסיכולוגיה, צוות רפואי ופארא-רפואי, מאבחנים דידקטיים ופסיכו-דידקטיים, מנחי קבוצות, וחונכים. המרכז מציע סדנאות לסגל ההוראה ולסגל המנהלי במכללה כדי להעלות את המודעות לצורכיהם של סטודנטים עם מוגבלויות, ולשפר את דרכי ההתמודדות של הסגל עם הצרכים המיוחדים הללו. לסטודנטים מוצעות סדנאות שנתיות מותאמות במגוון של נושאים: התמודדות עם חרדת בחינות ומצבי לחץ, שיפור מיומנויות ואסטרטגיות למידה, העצמה אישית באמצעות אומנות ובאמצעות תנועה, הכוון תעסוקתי, הדרכה בספרייה ושימוש במאגרי מידע, שיפור מיומנויות פרזנטציה, ועוד.
מאז הקמתו נרשמו פניות רבות של סטודנטים לקבלת סיוע בלימודיהם. היקף הפעילות צפוי שילך ויגבר ככל שהמרכז יצליח להציג שיפור משמעותי בסיכוייהם של תלמידים עם מוגבלויות להגיע להישגים דומים לאלה של חבריהם. 

פתיחת המרכז לתמיכה ונגישות באתר הגלריות של המכללה האקדמית בוינגייט

ספורטים ללא גבולות

 

תמונת גלריה מרכז תמיכה ונגישות תמונת גלריה מרכז תמיכה ונגישות המכללה האקדמית בוינגייט תמונת גלריה מרכז תמיכה ונגישות המכללה האקדמית בוינגייט תמונת גלריה מרכז תמיכה ונגישות המכללה האקדמית בוינגייט
[x] סגור
כפתור צור קשר

accessibility